Pokládka umělé trávy

Doporučujeme pro pokládku venkovní umělé trávy ve větších plochách nechat si vypracovat plánek postupu kladení rolí nebo požádat  o radu odborníka, například zahradního architekta.

– Podloží pro umělou trávu musí být stabilní, pevné a zbavené ostrých hran (kamenů, kořenů atd.) a jiných nečistot – čím rovnější a hladší podklad, tím lepší výsledný estetický dojem  – jako poslední vrstva pod umělým trávníkem se doporučuje 20 – 30 mm drceného kameniva velikosti zrna cca 0,5 – 2 mm.
– Umělé venkovní koberce a trávníky pokládejte vždy stejným směrem .
– Řezání umělé venkovní trávy se provádí zalamovacím nožem.
– Při spojování pokládejte venkovní koberce (pásy) těsně vedle sebe, ohrňte okraje nahoru a do místa spoje položte podkladovou pásku šíře cca 300 mm, na kterou rovnoměrně rozetřete   speciální dvousložkové lepidlo v šířce cca 200 mm, okraje zamáčkněte do vrstvy lepidla.
– Pro pokládku umělé trávy na tvrdé podloží (např.: beton, dlažba atd) doporučujeme umělý trávník slepit oboustrannou lepící páskou.
– Pro kvalitní a bezproblémové slepení je vhodné plochy spoje přitlačit (např. válcem).
– Pokládku neprovádějte při teplotách nižších než +10 °C a za deště.
– Pro lepší stabilizaci doporučujeme provést zásyp suchým jemným křemičitým pískem zrnitosti 0,5 – 1,2 mm v ploše 3 – 6 kg/m².
– Čištění se provádí běžnou domácí čistící technikou (vysavač atd.) nebo proudem vody.
– Žádné z běžně používaných domácích chemikálií nepoškozují umělý trávník.
–  5-ti letá záruka na umělou trávu se vztahuje při dodržení stanoveného postu pokládky dle výrobce **    životnost 10 – 15 let dle míry zatížení.
– Venkovní umělý trávník je v kombinaci s křemičitým pískem nehořlavý dle normy
** Doba záruky umělých trávníků se liší a v případě vyšší záruky je vše uvedeno u jednotlivých druhů. Zákonná záruční doba je 2 roky od zakoupení nebo dodání zboží.

Instalační manuál ke stažení  → ZDE ←